Wednesday, April 28, 2010

New Home Sales Jump Almost 27% Nationally in March!

New home sales nationally have jumped 26.9% in March over February 2010 after a four month slow-down over the winter season. This can be considered evidence that the first-time home buyer and repeat home buyer tax credit have sparked the real estate market. The credit's are set to expire on Friday, April 30th.

Sales numbers are expected to show an even greater increase in April due to a rush of buyer's hoping to take advantage of the credits before time expires. The Standard & Poor's index of 12 of the largest builders showed an increase in stock prices of 11%. The report also showed that previously-owned home sales rose 6.8% in March.

Hopefully, America can get the job market back on track to create more solid growth through 2010 and beyond. Overall, the housing market should stay active through the summer season, as traditionally it is the peak season for sales. The summer is ideal for moving weather conditions, as well as an easier transition for children entering new schools. There is a nice inventory out there and we have some of the lowest interest rates in history, so if you've been thinking about purchasing, there is no better time than now!

1 comment:

 1. Çit - Tel Örgü - Panel Çit
  Panel Çit ve Tel Çit, Tel Örgü citbu.com'da
  Panel çitler ilk etapta tel örgü sistemi içerisinde düşünülerek güvenlik amacıyla tercih edilmektedir. Özellikle de büyük şehirlerde bahçeye sahip olan kişilerin bahçe etraflarını Çit ile kaplatarak dışarıdan yabancı kişilere girişi engellemesi gerekmektedir. Sadece yabancı kişilere karşı değil kedi, köpek gibi hayvanların girişini de kapatarak bu alanı koruması gereken kişiler böylelikle daha rahat edecek olup kendilerini de koruma altına alacaklardır.
  Tel örgüler daha çok güvenliğin sağlanması adına kullanılmaktadır. İç tarafı dış etkenlerden korumak amacıyla tercih edilen tel örgüler bu sayede daha çok alana yayılmakta ve çok fazla alanda tercih edilmektedir. Sizler de tel örgüleri kendinize ait olan tarla, bahçe, garaj, park gibi alanların çevrelerine inşa ederek rahatlıkla kullanabilir, uzun ömürlü olarak kullanma imkanına sahip olup yapılarınızı en iyi şekilde dış etkenlere karşı dirençli tutabilirsiniz.
  Çoğu zaman çeşitli yapıların çevresine güvenlik önlemlerinin artırılması için belirli sistemler yerleştirilir. Daha güvenli yapıların olması, dışarıdan içeriye yabancı kişilerin ve hayvanların girmesini engellemek amacıyla tel örgü sistemleri içerisinde yer alan jiletli tel tercih edilebilr. Jiletli tel en çok talep edilen yüksek güvenlik önlemleri arasında yer almaktadır. Dikenli tellerin çok yeterli olmadını ya da daha tehlikeli bölgelere daha güvenli tellerin çevrilmesi amacıyla jiletli tellere her zaman için ihtiyaç duyulmaktadır. citbu.com

  ReplyDelete